BRUNNER / ŠINDLER / STARÁ CESTA / OLD WAY Stanislav Novotný

2012 / 02 / 28

Brunner / Šindler / Stará cesta / Old Way

/BRR REC 01-2, natočeno leden – únor 2011 ve studiu Music Box, Praha

Afro blue, Medvědí tanec, Red Baron, All Blues, Khumbu, Footprints, Stará cesta, Rockband, St. Thomas, V domě straší duch, total time - 45.20

Martin Brunner - flétna, Jaroslav Šindler - kytara

Ředitel a dramaturg  festivalu Jazz Goes To Town si také jednou udělal radost. Po nekonečných jednáních a hlavně shánění financí na festival, oslovil svého přítele Jaroslava Šindlera a natočili CD. „Brunner & Šindler hrají energický moderní jazz, žádnou mlhu z hor. Držet se staré cesty nemusí být nic špatného, zvlášť v časech, kdy se pomateně hledají nové stezky, už za rohem slepé. Zvlášť v muzice. Stará cesta je název nového alba jazzového dua - hradeckého flétnisty Martina Brunnera a pražského kytaristy Jaroslava Šindlera“, napsal redaktor MF Dnes Petr Mareček.

Album je záznamem improvizačních schopností hráčů a zároveň je dokladem o radosti ze společné tvorby. Na CD se objevují skladby obou muzikantů, ale také skladby převzaté. Závěrečná skladba je od Jaroslava Ježka. Vesměs jsou zaznamenány skladby, které jsou poměrně známé a mezi muzikanty dost frekventované, například Davisovo All Blues nebo Rollinsův St. Thomas, ve kterých mohou muzikanti dokázat naprostou svobodu tvorby při improvizaci. A taky to oba protagonisté na CD dokazují každou notou.

Pro milovníky jazzu je CD zvláštní v tom, že na něm převažuje improvizace na dané téma s tím, že občas mění dokonce i danou harmonii, prostě tak, jak to oba cítí. Ne každý muzikant si může dovolit natočit takové album. Už solidní rozjezd poskytuje úvodní Afro Blue, které pokračuje Šindlerovým Medvědím tancem, Billy Cobham je autorem skladby Red Baron a na albu se ještě objevuje i Wayne Shorter. Ostatní skladby jsou autorské od obou protagonistů. Povedené CD najde jistě cestu k lačným posluchačům. Jak? CD přes běžnou distribuční síť nepůjde, takže zájemci mohou kontaktovat přímo autora na adrese martin.brunner@post.cz.

Stanislav Novotný